Apie Mus

Šiuolaikiniai alergijų diagnostikos sprendimai

Alergija – liga, paveikianti vis didesnę mūsų visuomenės dalį. Ypatinga šios tendencijos našta tenka vaikams ir jauniems suaugusiems, kurių tarpe pastebimas ne tik didesnis susirgimų skaičius, bet ir sunkesnė, labiau komplikuota ligos eiga.

‘In Novum’ komanda, siekdama prisidėti prie alergiškų pacientų problemų sprendimo, žengia koja kojon su itin greitai besikeičiančiais mokslo pasiekimais ir pasaulinėmis rekomendacijomis. Tai suteikia mums unikalią galimybę gydytojams ir pacientams pasiūlyti naujausius, pasaulinės alergijų organizacijos (WAO) ir Europos alergijos ir klinikinės imunologijos akademijos (EAACI) siūlomus alergijų tyrimo metodus.

  • Sergantys alerginėmis ligomis30%

  Kompanijos įkūrėja ir verslo plėtros vadovė – biomedicinos mokslų daktarė Asta Miškinienė. Būtent ji, pirmoji supažindino Lietuvą su alergijų in vitro diagnostika: kartu su vedančiaisiais gydytojais alergologais sukūrė pirmąsias lietuviškas alergenų paletes ir įdiegė jas gydymo įstaigų laboratorijose.

  Nuo to laiko, daugiau nei 20 metų gilindama savo žinias alergijų diagnostikos ir gydymo srityje, Asta glaudžiai bendradarbiauja su gydytojais alergologais, Lietuvos ir užsienio mokslininkais, ir siekia, kad Lietuvos gydytojai ir pacientai turėtų galimybę naudotis pažangiausiais, Pasaulio alergijų organizacijos rekomenduojamais in vitro alergijų diagnostikos metodais.

  Nuolatinis domėjimasis įvairių gamintojų siūlomų alergijų tyrimų privalumais ir trūkumais leido Lietuvos gydytojams ir pacientams pasiūlyti unikalų, Austrijos įmonės MacroArray Diagnostics GmbH sukurtą ir nuolat tobulinamą ALEX alergijų tyrimą. Būtent šis, makrogardelės formato tyrimas Pasaulinės alergijų organizacijos yra pripažįstamas, kaip tiksliausias alergijų in vitro diagnostikos testas, leidžiantis taikyti vadinamąją „bottom up“ alergijos diagnozavimo schemą. ALEX tyrimo metu, paciento kraujas iškart ištiriamas dėl alergijos visiems šiuo metu kliniškai reikšmingiems alergenų ekstraktams ir molekuliniams alergenams. Tokia kompleksinė alergijų tyrimo schema leidžia gydytojui ne tik identifikuoti simptomus sukeliantį alergeną, bet ir pateikti pacientui personalizuotas alergijos suvaldymo, gydymo ir gyvensenos rekomendacijas. Džiaugiamės, nuo 2018 metų galėdami MacroArray Diagnostics GmbH vadinti savo komandos partneriais.

  Mes suprantame, kad kiekvieno paciento sėkmės istorijai užtikrinti, būtinas glaudus multidisciplininis specialistų bendradarbiavimas, todėl užtikriname maksimalią pagalbą ne tik gydytojams, bet ir tyrimus atliekantiems laboratorijų darbuotojams. Komandos medicinos biologė 24/7 padeda spręsti kiekvieną laboratorijų kolegoms kylantį klausimą: individualių tyrimų vertinimo, vidaus ir tarplaboratorinės kokybės kontrolės užtikrinimo, darbuotojų apmokymo, atvejų analizės.

  Džiaugiamės turėdami gausų kolegų ratą ir ypatingai sunkių pacientų rezultatų vertinimui galėdami pasitelkti papildomus tyrimus mokslinėse laboratorijose, bendradarbiaujant su VU Gyvybės mokslų centro mokslininkais.