Pr - Pn / 8:00 - 17:00  │    +370 686 13354  │    Verslo centras G12  │    [email protected]
Top

DUK Alex Vienas Tyrimas
visi atsakymai į jūsų klausimus

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Nuo kokio amžiaus atliekamas ALEX tyrimas?

ALEX tyrimas yra tinkamas visoms amžiaus grupėms, tačiau prieš atliekant tyrimą mažiesiems alergiukams (iki 2 metų amžiaus) rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą. Jis padės nuspręsti ar alergijų tyrimai iš kraujo yra tikslingi Jūsų individualiu atveju.

Kaip skaityti ALEX tyrimo rezultatus?

Gavę savo ALEX tyrimo atsakymą, pirmame atsakymo puslapyje matysite savo asmeninius duomenis ir trumą rastų įsijautrinimų santrauką. Tolimesniuose puslapiuose galėsite detaliau įsijautrinimo rezultatus kiekvienam tirtam alergenui. Paskutiniuose puslapiuose aptiksite teksto forma pateiktą Jūsų tyrimo rezultatų analizę. Kiekvienas alergenas, kuriam esate įsijautrinęs bus aprašytas, nurodyti galimi su įsijautrinimu susiję simptomai, pateiktos galimos gydymo strategijos. Svarbu pabrėžti, kad šią informaciją vertinti turi gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, derindamas gautus tyrimo rezultatus su Jūsų jaučiamais klinikiniais simptomais.

Ar kraują ALEX tyrimui reikia priduoti nevalgius?

Prieš duodant kraują ALEX tyrimui galite valgyti ir gerti kaip įprasta, tai įtakos rezultatams neturės. Visgi, jei tuo pat metu kraują priduodate ir kitiems kraujo tyrimams, prieš duodant kraują būtų geriau nevalgyti.

Vartoju vaistus nuo alergijos. Ar prieš atliekant tyrimą reikia juos nutraukti?

Ne. Vaistus nuo alergijos galite vartoti kaip įprasta, tai neturės įtakos Jūsų tyrimo rezultatams.

Šiuo metu nejaučiu alergijos simptomų. Ar vistiek galiu atlikti ALEX tyrimą?

Taip, nors simptomų šiuo metu nejaučiate (greičiausiai dėl to, kad šiuo metu nesusiduriate su alergenu arba geriate simptomus malšinančius vaistus), molekulių, kurios nustatomos  ALEX tyrimo metu (specifinių IgE) kiekis kraujyje išlieka nepakitęs. Dėl to, drąsiai galite atlikti ALEX tyrimą net ir tada, kai simptomų nejaučiate.

Kaip greitai atliekamas ALEX tyrimas?

Tikslų tyrimo atlikimo laiką sužinosite pasiklausę laboratorijos, kurioje pasirinksite atlikti ALEX tyrimą. Tačiau visos laboratorijos tyrimą atlieka mažiausiai 1 kartą per savaitę, tad atsakymo sulauksite ne vėliau nei per 7 d.d.